W czwartek 9 kwietnia odnotowano w naszym województwie 34 nowe przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Od początku trwania epidemii w Małopolsce zarażone koronawirusem zostały 432 osoby, z których ośmiem zmarło. Małopolski Urząd Wojewódzki informuje także o sześciu “ozdrowieńcach, którzy opuścili szpitale. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi danymi z naszego regionu.
Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 34 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 zanotowano u 15 kobiet oraz 19 mężczyzn w wieku od 10 do 84 lat. Czterech zarażonych będzie hospitalizowanych, natomiast pozostali przebywać będa w izolacji domowej, poniewż czują się dobrze. Poniżej prezentujemy regoiny, skąd pochodzą nowe przypadki koronawirusa:
- Kraków – siedem osób
- bocheński – siedemnaście osób
- wielicki – pięć osób
- miechowski – jedna osoba
- myślenicki – dwie osoby
- nowosądecki – jedna osoba
- gorlicki – jedna osoba
W Małopolsce odnotowano dotychczas 432 przypadki zarażenia koronawirusem. – Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (121 osób), powiatu wielickiego (66 osób) i powiatu bocheńskiego (52 osoby). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 51-60 lat (91 osób), a także 41-50 lat (88 osób) oraz 61-70 lat (61 osób). Wśród 420 potwierdzonych przypadków jest 192 mężczyzn i 228 kobiet. Dotychczas z powodu COVID-19 w Małopolsce zmarło 8 osób – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.
Większośc chorych leczy się w izolacji domowej. Pozostali znajdują się w głównej mierze w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Obecnie przebywa tam 132 pacjentów. Jedenastu z nich znajduje się w stanie ciężkim, natomiast pozostali czują się dobrze lub ich stan jest stabilny. W naszym województwie mamy także sześciu ozdrowieńców. Wśród nich jest pacjentka, która jako druga w Małopolsce miała zdiagnozowanego koronawirusa. Niestety walkę z choroba przegrał w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego pacjent “zero”.
– Do tej pory w Małopolsce wykonano blisko 6600 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 marca do 9 kwietnia wykonano tam 2246 badań. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 marca do 9 kwietnia wykonano tam 3291 badań. 262 badania wykonano też w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, natomiast w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ w Krakowie – 734 badania, a w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie – 3 – podkreśla Urząd Wojewódzki w Krakowie.