Od soboty 17 października 2020 r. obowiązują nowe zasady epidemiczne. W strefie czerwonej znalazł się m.in. powiat wadowicki i oświęcimski. Dlatego biskup bielsko-żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św.
Wedle nowych nakazów, w kościołach powiatów oświęcimskiego i wadowickiego może przebywać 1 osoba na 7 m 2 powierzchni. Nie wolno się gromadzić wokół kościoła. Obowiązuje zakaz organizowania wesel i innych spotkań (chrzciny, I Komunia św., stypy). Dlatego biskup bielsko-żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. dla wszystkich wiernych diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
– Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko – czytamy w komunikacie kurii.
fot. FB/Diecezja Bielsko-Żywiecka