Cracovia poinformowała o przedłużeniu wypożyczenia Ivana Fiolicia. Chorwat sezon 2020/21 rozegra z numerem 14 na plecach. W barwach ,,Pasów”, również na wypożyczeniu, przebywał w rundzie wiosennej zeszłego sezonu.
Gracz belgijskiego KRC Genk urodził się 29 kwietnia 1996 roku w Zagrzebiu, to właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki w futbolu. W barwach Dinama występował w każdej kategorii wiekowej-od juniora do uczestnika Ligi Mistrzów.
W sierpniu 2016 został wypożyczony do NK Lokomotiva, gdzie zagrał 55 razy, zdobywając cenne doświadczenie w chorwackiej ekstraklasie. Chorwaci bardzo wierzyli w talent ofensywnego pomocnika, ponieważ w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 90 razy (53 dla Dinama, 37 razy dla Lokomotivu).
Wyjazd za granicę.
Przed rozpoczęciem zeszłego sezonu przeszedł do Belgii, do KRC Genk. W jego barwach Fiolić występował zarówno w Jupiler Pro League, jak i krajowym pucharze, a także fazie grupowej i pucharowej Ligi Europy. Do swojej kolekcji tytułów (cztery mistrzostwa Ligi Chorwackiej oraz dwa puchary kraju) dołożył również trofeum za mistrzostwo Belgii.
Zanim przybył do Krakowa, na pół sezonu udał się do Cypru. W barwach AEK Larnaka wystąpił w 13 meczach, zdobywając bramkę oraz dorzucając 2 asysty.
Pobyt w Cracovii.
W drużynie ,,Pasów” wystąpił we wszystkich rozgrywkach 16 razy, zaliczając 2 asysty, nie zdobywając żadnej bramki. Z krakowskim zespołem zdobył Puchar Polski.
red. Dominik Wójcik /fot.cracovia.pl