Podejrzanym o próbę zabójstwa 24-latka w Libiążu grozi dożywocie

45
UDOSTĘPNIENIA
151
WYŚWIETLENIA

Podejrzanym o próbę zabójstwa 24-latka w Libiążu grozi dożywocie. W rezultacie działań zespołu śledczych zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 55 i 41 lat.

W sobotę (4.01) zostali oni doprowadzeni do prokuratury w Chrzanowie, gdzie usłyszeli zarzuty. Ze względu na wagę popełnionego czynu, grozi im 25 lat pozbawienia wolności, a w skrajnym przypadku nawet kara dożywocia.

Na pytania dlaczego zaatakowali i czy chcieli zabić odpowie prowadzone śledztwo. Od kwalifikacji dokonanego czynu zależał będzie wymiar kary, którą otrzymają.

Przypomnijmy, że w czwartkową noc ok. godziny 1.30, przy ul. Sikorskiego w Libiążu, w trakcie policyjnego patrolu odnaleziony został nieprzytomny 24-latek z ranami kłutymi znajdującymi się w okolicach lędźwiowych i kręgosłupa. Dzięki szybkiej interwencji policji, zawiadomione służby medyczne udzieliły niezbędnej pomocy i uratowały życie poszkodowanego.

Ranny trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostaje jednak nadal w szpitalu.

Sprowadzeni na miejsce zdarzenia śledczy, niedaleko od miejsca zdarzenia odnaleźli nóż, którym ugodzony został mężczyzna.

W przypadku obydwu podejrzanych, na wniosek prokuratury zastosowany został areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Młodszy z napastników usłyszał ponadto zarzut dotyczący posiadania substancji psychoaktywnych.

Źródło: Gazeta Prawna/RMF24.pl/GazetaKrakowska.pl

Powiązane Artykuły

Najciekawsze