Sprawcy kilkudziesięciu zniszczonych banerów wyborczych z ul. Tuchowskiej zatrzymani

45
UDOSTĘPNIENIA
151
WYŚWIETLENIA

Po koniec września na terenie Tarnowa głośno mówiono o 30 zniszczonych banerach wyborczych na ul. Tuchowskiej. Do tarnowskiej policji zgłosiły się komitety, które zawiadomiły o ich zniszczeniu.

Kilka dni później policjanci komendy miejskiej wytypowali sprawców tego uszkodzenia. Analiza zgromadzonych materiałów dowodowych wskazała na dwie osoby, które idąc piechotą ulicą Tuchowską, przed godziną 2 w nocy, zrywały wszystkie zawieszone tam banery wyborcze. Każdy zawieszony baner na ogrodzeniu, czy wystawiony na specjalnej przyczepie został przedarty. Kilka takich aktów wandalizmu zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Był to pierwszy krok do ustalenia sprawców. Okazało się bowiem, że są to młodzi, 21 oraz 24-letni mężczyźni, mieszkańcy podtarnowskiej miejscowości, którzy z niewyjaśnionych do dziś przyczyn urozmaicali sobie drogę powrotną do domu. Wartość uszkodzeń jakich się dopuści zostały oszacowane na kwotę niemal 1500 złotych.

Mężczyźni przyznali się do tych zniszczeń. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w komisariacie Policji Tarnów-Centrum.

Powiązane Artykuły

Najciekawsze